Na rozdíl od rehabilitací, které pracují na účet zdravotních pojišťoven u mě nemusíte čekat 3 týdny a více, než se na vás dostane řada. Protože, řekněme si to na rovinu, za 3 týdny může být už pozdě. Jsem privátní rehabilitace, což pro vás znamená okamžitou domluvu termínu, ale zároveň i přímou platbu. Nepotřebujete tedy doporučení od doktora, jenom svůj vlastní problém, který chcete řešit.

Jak vlastně probíhá terapie?

Poté, co se úspěšně objednáte a domluvíte si termín, přijdete ke mně do ordinace. Kladu důraz na poctivě odebranou anamnézu, budeme si tedy chvilku povídat, abych se o vás a vašem problému dozvěděla co nejvíce. Budete se divit, jak moc je spojené fyzické a emoční tělo. Poté přejdeme k samotnému kinezilogickému rozboru. Kin. rozbor probíhá ve spodním prádle, tak abyste nebyli překvapení, když po vás budu chtít, abyste se vysvlékli. Budu na vás chvilku koukat a chtít po vás provést jednoduché pohyby a pohybové vzory. Nebojte, nic náročného 🙂 Z výsledků, které si zapíši pak odvodím a navrhnu terapii. Se vším vás postupně seznámím, o všem vás budu informovat a vše vysvětlím. Pokud budu provádět konkrétní terapii, vždy vás budu o všech krocích průbežně informovat. Po konci terapie vám zadám cvičení na doma, zeptám se vás na zpětnou vazbu a domluvíme si termín další terapie.

Co je v mém arzenálu technik?

Nejraději pracuji s konceptem Spiraldynamik, který kombinuji s metodou DNS (Danymická Neuromuskulární Stabilizace dle prof. Koláře) a mobilizacemi. Často využívám techniky měkkých tkání, mobilizace žeber dle Mojžíšové, Spirální stabilizace páteře dle Smíška, občasně Dornovu metodu a další techniky, které doplňuji aplikací Kinesio a Dynamic tapu.

Nedílnou součástí terapie je i vaše spolupráce. Já vás pouze vedu a pomáhám k dosažení optimální fyzické pohody. Největší část práce bude pak na vás a vůli, kterou projevíte při dodržování cvičení, které jsem vám doporučila.